منوي اصلي
لینکهای سریع
ساختار اداري
مطالب سايت
بخش خبري
امكانات سايت
آمارها
پروژه هاي عمراني
ايلات استان كرمانشاه
سيماي عشايري استان
راهنمای ارباب رجوع
درباره ما
درخواست خدمت

آمار كاربران
_BLOCKTITLE

_CLICKTOVIEW
آخرين بروز رساني

آخرين بروز رساني  1396/1/21

مدیرکل امور عشایر کرمانشاه: طرح بزرگ اسکان عشایر سگر در کرمانشاه در حال اجرا است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، علی‌اشرف آزادی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: پروژه اسکان عشایر سگر شامل احداث 10 کیلومتر راه شنی درجه دو، راه‌اندازی سایت های اسکان عشایر، بهسازی چشمه‌ها، احداث سه استخر ذخیره آب برای آبیاری باغات منطقه و دامپروری و پرورش آبزیان سردآبی است.


 

وی افزود: باید برنامه‌ریزی لازم جهت نگهداری و بهره‌برداری این پروژه بزرگ در منطقه مشخص شود تا بعد از شروع به کار این طرح دچار مشکل نشود.

 

آزادی اضافه کرد: از نتایج اجرای این پروژه می‌توان به ارتقای شاخص‌های توسعه انسانی از قبیل آموزش، بهداشت، سوخت‌رسانی، راه مناسب، آب شرب، برق و افزایش درآمد و رفاه خانوارهای عشایری اشاره کرد.

 

مدیرکل امور عشایر کرمانشاه با بیان اینکه کانون توسعه سگر در فاصله 28 کیلومتری شهرستان دالاهو و 110 کیلومتری کرمانشاه واقع شده است، عنوان کرد: این کانون با هدف ساماندهی و اسکان داوطلبانه عشایر منطقه و ارتقای شاخص های توسعه و رفاه عشایر ا ایجاد شده است و با مساحت دوهزار و 616 هکتار، بیش از 45 خانوار عشایری را در فاز اول و حدود یکصد خانوار را در فازهای بعدی تحت پوشش قرار می‌دهد.

 

وی به تکمیل پروژه بند خاکی دشت سیب شهرستان دالاهو اشاره و بیان کرد: ظرفیت ذخیره آب این بند خاکی که هسته آن از نوع رسی و ارتفاع تاج 6/5 متر و حدود 56 هزار متر مکعب است که 200 خانوار از عشایر منطقه با  20 هزار رأس دام از این طرح بهره‌مند می شوند.

 

آزادی افزود: بند خاکی دشت سیب در فاصله 40 کیلومتری شهرستان دالاهو واقع شده است.ورود
نام کاربری

رمز عبور

چنانچه تاکنون عضو این سایت نشده اید می توانید با تکمیل فرم مخصوص عضویت به جمع کاربران این سایت بپیوندید و از امكانات مخصوص كاربران استفاده نمائيد .
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب