منوي اصلي
لینکهای سریع
ساختار اداري
مطالب سايت
بخش خبري
امكانات سايت
آمارها
پروژه هاي عمراني
ايلات استان كرمانشاه
سيماي عشايري استان
راهنمای ارباب رجوع
درباره ما
درخواست خدمت

آمار كاربران
_BLOCKTITLE

_CLICKTOVIEW
آخرين بروز رساني

آخرين بروز رساني  1396/1/21

جلسه شورای عشایر شهرستان گیلانغرب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی امورعشایراستان کرمانشاه جلسه شورای عشایر شهرستان گیلانغرب به ریاست فرماندار محترم شهرستان و مديرکل  امور عشاير استان در سالن جلسات فرمانداري اين شهرستان برگزار گرديد .

دراین جلسه فرماندار شهرستان  گیلانغرب گفت: عشایر جامعه ای کم هزینه و پر منفعت برای کشورند که با تمام توان در خدمت تولید هستند و اگر به امور و نیازهای این جامعه مولد رسیدگی نشود ناچارند که این زندگی را رها کنند که این مسئله بر چرخه اقتصادی کشور تاثیر منفی خواهد گذاشت.


ایشان  با اشاره به اینکه  زیرساخت‌های جامعه عشایری نقش به سزایی در زندگی این قشر از جامعه دارند گفت: این مسئله همواره مورد درخواست و یکی از نیازهای جامعه عشایری بوده که باید مورد توجه مسئولان استانی و کشوری قرار گیرد.

 

در ادامه مدیرکل امور عشایر استان گفت: سال گذشته عشایر استان بیش از 10000تن گوشت قرمز،24500 تن شير، 600 تن روغن حيواني و انواع فرآورده های دامی و محصولات صنایع دستی، تولید کردند.

   مهندس آزادی گفت :جامعه عشايري استان كرمانشاه با 14109خانوار و جمعيتي معادل 79207  نفردرقالب 14 ايل  و با در اختیار داشتن بالغ بر 1500000 راس دام،حدود30 درصدازكل دام استان و7 درصد ازكل دام عشايركشوررا به خوداختصاص داده اندوازلحاظ تعداددام، در رتبه چهارم كشوري قراردارند.ایشان افزود عشایر استان در سال گذشته بیش از ده هزارتن گوشت قرمز ، 24500 تن شير، 1630تن الياف دامي (پشم ،كرك ،مو) ، 600 تن روغن حيواني و بيش از21900قطعه انواع صنایع دستی(چيخ،چادر،خورجين،گليم،گيوه،قالي،وقاليچه،نمد،موج،جاجیم و...) را به ارزش بیش از2700 میلیارد ریال تولید و روانه بازارمصرف نمودند وسهم عمده ای درچرخه اقتصاد و تولیدات استان ایفا کردند.ایشان درخصوص افزایش تولیدات عشایر افزود ،امیدواریم با توجه به اینکه تحقق اقتصاد مقاوتی سرلوحه فعالیتهای دستگاههای اجرایی کشور قرارگرفته است بتوانیم  تولیدات عشایر را تا20درصد در سالجاری افزایش دهیم

جامعه عشايري شهرستان گیلانغرب دارای 1448خانوار و جمعيتي معادل  8220نفر در قالب ایل های کلهر، ترکاشوند، جمهور و زوله می باشد. عشایر ایل کلهر دوره ييلاقي خود را در مراتع شهرستانهای گیلانغرب و اسلام آباد غرب و دوره قشلاقي را در مناطق گرمسيري شهرستان سپري مي کنند. همچنین تعدادی از عشایر ایل های ترکاشوند، جمهور و زوله نیز دوره قشلاق خود را در مناطق گرمسیری شهرستان (پشته حاجیان و سومار) می گذرانند.

شغل اصلي عشایر شهرستان گیلانغرب دامپروري و بالغ بر  189 هزارواحد دامي را در اختيار دارند.

تولیدات  دامی سالانه عشایر شهرستان

گوشت قرمز : 1100 تن

شير : 2652 تن

الياف دامي(پشم، كرك، مو) : 176 تنورود
نام کاربری

رمز عبور

چنانچه تاکنون عضو این سایت نشده اید می توانید با تکمیل فرم مخصوص عضویت به جمع کاربران این سایت بپیوندید و از امكانات مخصوص كاربران استفاده نمائيد .
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب