منوي اصلي
لینکهای سریع
ساختار اداري
مطالب سايت
بخش خبري
امكانات سايت
آمارها
پروژه هاي عمراني
ايلات استان كرمانشاه
سيماي عشايري استان
راهنمای ارباب رجوع
درباره ما
درخواست خدمت

آمار كاربران
_BLOCKTITLE

_CLICKTOVIEW
آخرين بروز رساني

آخرين بروز رساني  1396/1/21

رئیس سازمان امور عشایری گفت: ۱/۵ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه پایدار روستایی و خدمات‌رسانی به عشایر در مجلس تصویب شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان از قصر شیرین کرم‌علی قندالی ظهر امروز در جلسه شورای عشایری استان کرمانشاه که در قصرشیرین برگزار شد اظهار داشت: 1/55 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی در مجلس شورای اسلامی مصوب شده که این بودجه در راستای توسعه پایدار روستایی و خدمات‌رسانی به عشایر با اولویت مناطق کمتر توسعه‌یافته مرزی است.


رئیس سازمان امور عشایری از تصویب طرح ارتقای سطح سلامت عشایر توسط هیئت وزیران خبرداد و بیان کرد: بخشی از منابع توسعه روستایی از محل منابع حاصل از مالیات بر ارزش افزوده تخصیص پیدا می‌کند و براساس مصوبه هیئت دولت از ماده 10 و 12، 150 میلیارد تومان برای جبران خسارت ناشی از خشکسالی به عشایر و تشکلها تخصیص داده شده است.

قندالی با بیان اینکه جمعیت عشایری کشور یک میلیون و 200 هزار نفر است خاطرنشان کرد: عشایر 1/7 درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند که 25درصد از فرآورده‌های دامی توسط این قشر تولید می‌شود و جمعیت عشایر سالانه 192 هزار تن فرآورده‌های دامی و لبنی را تولید و روانه بازار مصرف می کنند و 35 درصد صنایع دستی نیز توسط عشایر تولید می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ارتقا سطح سواد و دانش جمعیت عشایر کشور و طرحهای خدمات بهداشتی و درمانی را از طرحهای مصوب دولت برای ارتقا سطح سلامت عشایر بیان و اظهار کرد: 10 میلیارد تومان از اعتبارات توسعه پایدار روستایی و خدمات‌رسانی به عشایر از محل صندوق توسعه ملی به عشایر استان کرمانشاه اختصاص می‌یابد.

قندالی افزود: در 2 سال گذشته 16 میلیارد تومان اعتبار برای عشایر استان کرمانشاه در بخش‌های مختلف تخصیص یافته است.

 

مرتبط باموضوع :

 سركار خانم دكتر رويا زنديان  [ سه شنبه، 10 شهريور ماه، 1394 ] 87 مشاهده
 سوخت فسیلی  [ جمعه، 3 دي ماه، 1389 ] 750 مشاهده
 آبرساني  [ سه شنبه، 30 آذر ماه، 1389 ] 788 مشاهده


ورود
نام کاربری

رمز عبور

چنانچه تاکنون عضو این سایت نشده اید می توانید با تکمیل فرم مخصوص عضویت به جمع کاربران این سایت بپیوندید و از امكانات مخصوص كاربران استفاده نمائيد .
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب