منوي اصلي
لینکهای سریع
ساختار اداري
مطالب سايت
بخش خبري
امكانات سايت
آمارها
پروژه هاي عمراني
ايلات استان كرمانشاه
سيماي عشايري استان
راهنمای ارباب رجوع
درباره ما
درخواست خدمت

آمار كاربران
_BLOCKTITLE

_CLICKTOVIEW
آخرين بروز رساني

آخرين بروز رساني  1396/1/21

رئیس جمهور در دیدار با مردم کرمانشاه:سلام و درود بر ایلات و عشایر بزرگ کرمانشاه

سلام و درود بر عشایر بزرگ کرمانشاه، ایلات بزرگ، ایلات دلیر و شجاع، سلام بر نسل نو، سلام بر جوانان پرشور، سلام بر امیدهای فردای این سرزمین، جوانان عزیز استان بزرگ و مهم کرمانشاه و یاران همراه اندیشه اعتدال، تدبیر و امید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، این بخشی از سخنان رئیس جمهور در سفر به استان کرمانشاه و در دیدار با مردم این استان در ورزشگاه آزادی بود.حجت الاسلام روحانی در دیدار با مردم کرمانشاه گفت: مردم عزیز و بزرگوار کرمانشاه، با همه مهر و مهمان نوازیتان در خیابان های زیبای کرمانشاه و اکنون هم در استادیوم ورزشی در هوای گرم زیر آفتاب، مهمان نوازی شما همواره برای مردم ایران ثابت شده است.

 

روحانی بیان کرد: استان کرمانشاه زادگاه مهر، مدارا و مدنیت ایرانی و اسلامی و اقلیم فرهنگ و هنر و سرزمین کوه های سر به فلک کشیده و رودخانه های خروشان است.

 

وی اضافه کرد: کرمانشاه دروازه بزرگ غرب ایران سربلند، دیار باستانی عشق و ایمان و قلب شاهراه باستانی جاده ابریشم، سرزمین پهلوانان، مردمان مهرمدار و سخاوتمند و بلند نظر است و درود من و دولت تدبیر و امید بر مهربان مردم کرمانشاه با هر قومیت و زبان و با هر باور دینی، همه آنهایی که حرمت نام انسان، ایران و اسلام را نگاه داشته اند؛ کُرد و فارس و ترک و لک، شیعه و سنی و اهل حق.

 

وی افزود: همه آنهایی که بیرق اتحاد و همدلی را در این اقلیم برافراشته اند درود و تکریم من بر همه علما، بزرگان، شعرا، ادبیان، فرهیختگان، اهل هنر و به ویژه به شهیدان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران این استان مرزی که همواره در برابر دشمنان به خوبی از کشور و میهن دفاع نمودند و درود و سلام بر شهید محراب آیت الله اشرفی اصفهانی و بر همه بزرگان و همه سرداران از دوران مشروطیت تا دفاع مقدس،

 

روحانی با بیان اینکه «شیرودی» قهرمان را برای اولین بار در خرداد 58 و «کشوری» عزیز را در کرمانشاه دیدم، گفت: اگر مردم ایران از جنگ هشت ساله سخن می گویند، در مورد کرمانشاه و استان های غرب ایران باید از بی ثباتی و ناامنی و تجاوزهای 10 ساله سخن بگویم.

 

رئیس جمهور بیان داشت: این مردم 10 سال در برابر متجاوزان، گروهک های داخلی و سپس در برابر بعثی ها ایستادند، همه مرزهای غرب ایران، همه ارتفاعات و همه جای سرزمین کرمانشاه شاهد پایمردی و دلاوری مردم این استان و ایلات غیور این منطقه است.

 

وی گفت: روز دلاوری، پایمردی، شجاعت و پایان جنگ در استان کرمانشاه رقم خورد و 27 تیرماه 67 با اینکه در این تاریخ آتش بس را پذیرفته بودیم، دشمن به تجاوز خود ادامه داد، در آخرین محل و میدان که دشمن متجاوز را به زانو در آوردیم، عملیات مرصاد بود؛ سرزمین کرمانشاه، اسلام آباد غرب، چهار زبر، قصرشیرین تا خسروی عرصه دلاوری و مقاومت مردم غیور این استان و غرب کشور است.

 

روحانی ادامه داد: ما دشمن را تعقیب و دست آنها را برای همیشه قطع کردیم و به جهانیان نشان دادیم که مردم غیور ایران و کرمانشاه نخواهند گذاشت ذره ای از خاک ایران اسلامی در اختیار بعثی ها و منافقان مزدور قرار بگیرد.

 

رئس جمهوری افزود: مردم ما پیروزی بزرگ پایان جنگ هشت ساله را با قهرمانی و دلاوری خود آفریدند؛ ارتش قهرمان، سپاه دلیر، بسیج غیور، نیروی انتظامی، هوانیروز و نیروی هوایی در آن روزها قهرمانی خود را در این سرزمین ثبت کردند و به جهانیان فهماندند که ایران ما همواره پیروز خواهد بود.

 

اختصاص 28 هزار میلیارد ریال اعتبار برای آب استان کرمانشاه در سال جاری

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش گفت: دولت در سال 93 بیش از 6 هزار میلیارد ریال، در سال گذشته 14 هزار میلیارد ریال و امسال هم 28 هزار میلیارد ریال اعتبار برای آب استان کرمانشاه اختصاص داده است که این رقم با احتساب اعتبار مورد نظر برای سال 96 به هفتاد هزار میلیارد ریال می رسد.

 

وی بر لزوم مهار آب های مرزی کرمانشاه تاکید کرد و گفت: این استان سالانه به طور متوسط بین 400 تا 500 میلی متر بارندگی دارد.

 

روحانی عنوان کرد: دولت یازدهم از همه دولت های گذشته دغدغه بیشتری برای مهار آبهای مرزی دارد و در تلاش است که کشاورزی را آباد، دامداری را مدرن و طرح های بزرگ گلخانه ای و آبیاری را در کرمانشاه اجرا کند.

 

وی با اشاره به اینکه بالاترین سرمایه گذاری برای مهار آب های مرزی در استان های غربی کشور در حال انجام است، گفت: در سال های آینده شاهد تحول بزرگ در زمینه آب و کشاورزی در سراسر استان کرمانشاه خواهیم بود.

 

به گفته روحانی، دولت یازدهم هشت میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مهار آبهای مرزی ایران به ویژه غرب کشور اختصاص داده است.

 

وی اعلام کرد که این طرح های آبی در سال 96 افتتاح می شود و استان کرمانشاه در سال 97 چهره جدیدی به خود خواهد دید.

 

حجت الاسلام روحانی بیان کرد: بهره برداری از همه طرح های آبی استان کرمانشاه، در مجموع 90 هزار شغل در استان ایجاد و مشکل حاد بیکاری استان را برطرف می کند.

 

 

رئیس جمهوری با بیان اینکه در مجموع در این سفر 45 طرح و پروژه با 998 میلیارد تومان به تصویب دولت رسیده که انشاالله در سال های 95 و 96 اجرایی و عملیاتی خواهد شد، گفت: با وجود تمام مشکلات، قادر هستیم آنها را حل و فصل کنیم و مردم را به شرایط مناسب زندگی برگردانیم.ورود
نام کاربری

رمز عبور

چنانچه تاکنون عضو این سایت نشده اید می توانید با تکمیل فرم مخصوص عضویت به جمع کاربران این سایت بپیوندید و از امكانات مخصوص كاربران استفاده نمائيد .
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب