استاندار کرمانشاه گفت: جامعه عشایری یک قشر تولید کننده هستند و کمک به آنان در واقع کمک به رونق تولید در کشور است بنابراین مدیران استان موظف به انجام مصوبات مربوط به حوزه عشایری هستند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 


به گزارش روابط عمومی امور عشایر استان کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در  نشست  شورای عشایری در سخنانی با بیان اینکه خدمت به عشایر از افتخارات مدیران نظام اسلامی است، گفت: سادگی و بی تکلفی زندگی عشایری مثال زدنی و همدلی مدیران تضمین کننده رفاه جامعه عشایری استان و خدمت به این جامعه مولد است.

بازوند ادامه داد: عشایر مرز داران غیور کشور هستند و باید امکانات لازم برای زندگی بهتر برای آنان فراهم شود.

وی اظهار داشت: تلاش دولت در کنار همت عشایر به عنوان جامعه ای مولد زمینه ساز موفقیت های خوبی در عرصه تولید خواهد شد.

استاندار کرمانشاه ابراز داشت: در گذشته زندگی عشایر چندان به بخش دولتی محتاج و وابسته نبود و از رونق تولید خوبی هم برخوردار بود، در شرایط فعلی نیز زندگی عشایر نباید چندان به دولت وابسته باشد و  دولت باید تنها زیرساخت ها و بسترهای لازم را فراهم کند.

بازوند با بیان اینکه زنجیره "از پشم تا فرش" با تعریف جایگاه عشایر باید تشکیل شود، گفت: طرح اسکان عشایر باید به شکلی اجرا شود که سبب کاهش درآمد عشایر نشود و سبک زندگی سنتی آنان را از بین نبرد.

وی بیان داشت: مراتع استان قابلیت بسیار زیادی برای کشت گیاهان دارویی دارند و اجرای این طرح‌ها با مشارکت عشایر کاملا امکان پذیر است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بسیاری از گردشگران تمنیل دارند به جای مکان‌ها و هتل‌های لاکچری، از زندگی سنتی عشایری بازدید کنند و این سبک زندگی برای آنان از جذابیت‌های فوق العاده‌ای برخوردار است.

بازوند ادامه داد: گردشگری عشایری تکمیل کننده گردشگری روستایی است و اداره میراث فرهنگی و گردشگری باید برای توسعه این بخش برنامه ریزی کند.

وی گفت: مشکلات تردد عشایر استان به مناطق گرمسیری ایلام را با استاندار این استان مطرح و حل و فصل می کنیم تسهیلات اشتغال عشایری باید راستی آزمایی شود تا معلوم شود به دست عشایر واقعی رسیده است.

بر اساس این گزارش، مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به اجرای پروژه های آبرسانی برای عشایر در سطح استان کرمانشاه، از آغاز به کار عملیات اجرایی تامین آب شرب عشایر استان کرمانشاه با اعتباری بیش از هفت میلیارد ریال  خبر داد و گفت: امروز کلنگ آغاز این پروژه ها ب زمین زده شد و ظرف مدت یکسال به بهره برداری می رسد.ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 28 مهر ماه، 1398 توسط mir  پرینت

مرتبط باموضوع :

 زندگی جذاب چادرنشینان فرصت خوبی برای جذب گردشگر است  [ چهارشنبه، 8 خرداد ماه، 1398 ] 380 مشاهده
 اختصاص مبلغ 580میلیون ریال به عشایر هرسین  [ چهارشنبه، 8 خرداد ماه، 1398 ] 250 مشاهده
 نمایشگاه شکرانه تولید محصولات کشاورزی  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 311 مشاهده
 توزیع بیش از 2هزار جلد کتاب بین عشایر استان کرمانشاه  [ چهارشنبه، 8 خرداد ماه، 1398 ] 264 مشاهده
 انتصاب در سازمان امور عشایر ایران  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 495 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب