مدیر امور عشایر استان کرمانشاه با اشاره به کلنگ زنی 10 پروژه مجتمع آبرسانی در استان برای خدمات رسانی بهتر به عشایر، اظهار کرد: با اجرای این پروژه‌‎ها 800 خانوار عشایری از آب شرب سالم برخوردار می شوند.

 

 

 

 

 

 به گزارش  روابط عمومی عشایر استان کرمانشاه، بهزاد محمدی با اشاره به کلنگ زنی 10 پروژه مجتمع آبرسانی در استان برای خدمات رسانی بهتر به عشایر، اظهار کرد: این پروژه‌ها با اعتباری بیش از 60 میلیارد ریال کلنگ‌زنی خواهند شد که با اجرای این پروژه‌‎ها 800 خانوار عشایری از آب شرب سالم برخوردار خواهند شد.

وی گفت:  عشایر استان کرمانشاه با 14 هزار خانوار در قالب 14 ایل و یک طایفه مستقل 80 هزار نفر جمعیت دارند که دوره ییلاقی خود را در سطح استان و دوره قشلاقی را در مناطق گرمسیری استان و استان های ایلام، خوزستان و لرستان سپری می‌کنند.

 محمدی با بیان اینکه عشایر استان کرمانشاه 4.2 درصد از جمعیت استان را شامل می‌شوند، اظهار کرد: 6.7 درصد از جمعیت عشایر کشور در استان کرمانشاه زندگی می‌کنند.

مدیر امور عشایر استان کرمانشاه با اشاره به نقش مهم عشایر در تولیدات دامی و صنایع دستی، اظهار کرد: عشایر استان سالانه 30 درصد پروتئین مورد نیاز استان شامل 13 هزار تن گوشت قرمز، 27 هزار تن شیر و فرآورده‌های آن، 1700 تن انواع الیاف دامی شامل پشم، کرک و مو، 900 تن روغن حیوانی و 22 هزار قطعه انواع صنایع دستی تولید می‌کنند.

وی اضافه کرد: عشایر استان کرمانشاه با در اختیار داشتن 1.5 میلیون راس واحد دامی از نظر تعداد دام در اختیار عشایر رتبه چهارم را در کشور دارند.

محمدی با بیان اینکه خدمات رسانی به عشایر کار سختی است،  افزود: به دلیل حضور عشایر در محل‌های سخت گذر، خدمات رسانی به این قشر کار خیلی سختی است و همه دستگاه‌ها باید در این زمینه پای کار بیایند.ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 28 مهر ماه، 1398 توسط mir  پرینت

مرتبط باموضوع :

 برگزاری جلسه کوچ پائیزه عشایر استان کرمانشاه  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 353 مشاهده
 بازدید مسئولین استان از منطقه عشایری گاوشان  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 407 مشاهده
 اجرای طرح شتاب بخشی سواد آموزی عشایر  [ دوشنبه، 1 مهر ماه، 1398 ] 147 مشاهده
 آبرسانی به عشایر رایگان انجام می شود  [ شنبه، 25 خرداد ماه، 1398 ] 306 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب