مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه از اختصاص ۴۵ میلیارد ریال اعتبار برای آبرسانی دائمی به ۹ منطقه پرجمعیت عشایر استان خبر داد.به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان کرمانشاه، بهزاد محمدی با اشاره به جمعیت ۸۰ هزار نفری عشایر استان، اظهار داشت: عشایر استان در قالب ۱۴ هزار و ۱۰۹ خانوار شامل ۱۴ ایل هستند که یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار واحد دامی معادل ۳۰ درصد از کل دام استان را در اختیار دارند.
 
مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه در خصوص مطالبه مهم عشایر با موضوع آبرسانی، گفت: کمبودی در تأمین علوفه و آذوقه در بین عشایر وجود ندارد و در خصوص تامین آب عشایر نیز مبلغ ۴۵ میلیارد ریال برای تامین آب شرب ثابت خانوار و دام از محل اعتبارات ملی به استان اختصاص یافته است.
 
وی ادامه داد: این تسهیلات برای احداث مخازن ذخیره آب، رفع مشکل تأمین آب شرب به منظور بهسازی چشمه، حفر و تجهیز چاه‌ها، تجهیز ایجاد خط انتقال آب و... به استان اختصاص یافته است.
 
محمدی اجرای این طرح‌ها را در ۹ منطقه پرجمعیت و در واقع اتراقگاه‌ها عنوان و بیان کرد: حدود ۷۰۰ خانوار عشایری با اجرای این طرح از آب سالم و ثابت بهره‌مند می‌شوند.
 
وی به موفقیت چشمگیر این اداره‌کل در جذب تسهیلات در بحث سامانه کارا یا اشتغالزایی اشاره و بیان کرد: هم‌اکنون این اعتبارات در استان تمام شده است.
 
این مسؤول ادامه داد: اعتبارات از محل جبران خسارت ماده ۱۰ و ۱۲ بند «و» ماده ۵۲ در واقع در راستای بحث طرح زنجیره گوشت قرمز و پرواربندی ادامه دارد اگر متقاضی وجود دارد به مراکز اداره‌های ما مراجعه و تشکیل پرونده بدهند.
 
 


ارسال شده در مورخه : جمعه، 11 مرداد ماه، 1398 توسط mir  پرینت

مرتبط باموضوع :

 برگزاری دوره ارتقاء سلامت اداری همکاران  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 340 مشاهده
 تخصیص 2 میلیارد یورو بودجه از سوی مقام معظم رهبری  [ چهارشنبه، 18 ارديبهشت ماه، 1398 ] 245 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب