مدیر کل عشایر استان کرمانشاه گفت: گردشگری و گیاهان دارویی به عنوان طرح‌هایی نو به منظور حمایت از عشایر از برنامه‌های آتی خواهد بود.

 

 

 

 

 

 به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان کرمانشاه محمدی مدیر کل عشایر استان کرمانشاه   گفت:  گردشگری و گیاهان دارویی به عنوان طرح‌هایی نو به منظور حمایت از عشایر و پرداخت تسهیلات در این حوزه از برنامه‌های آتی اداره کل امور عشایر استان کرمانشاه خواهد بود.


بهزاد  محمدی  گفت: خدمات رسانی به عشایر در سال ۹۸ با حمایت‌های ویژه استاندار استان شتاب بیشتری میگیرد و ابرسانی به عشایر استان کرمانشاه در مدت  دو هته آینده به صورت رایگان انجام می شود.

وی ادامه داد:بیمه دام و همچنین بیمه سلامت برای عشایر بسیار حائز اهمیت است و  از همه عزیزان مستقر در مناطق عشایری برای اخذ بیمه جبران خسارات ناشی از بیماری‌های دامی و بلایای طبیعی دعوت به عمل می‌آید.
 

محمدی گفت: در سامانه کارا تسهیلات اشتغال در سال گذشته ۴۵۰ درصد بیش از ظرفیت خود تسهیلات پرداخت کردیم هزار و ۷۰۰ نفر متقاضی تسهیلات اشتغال هستند هم چنین  هر متقاضی در بحث گیاهان دارویی به تسهیلات نیاز داشته باشد آمادگی پرداخت این تسهیلات را داریم.

وی بیان کرد: از محل جبران خسارت ناشی از حوادث سال گذشته حدود ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون پرداخت خسارت داشتیم و اگر فردی از عشایر نیازمند است آمادگی داریم که پرداخت شود که به صورت ۵ ساله ۱۰ میلیون تومان و با کارمزد ۴ دردصد برای پروار بندی عشایر است.


محمدی  گفت: کوچ عشایر به  دو صورت سنتی و یا با ماشین انجام می شود  در کوچ سنتی  به عنوان ایل راه ها از صد ها سال پیش وحود داشته است و به دلیل تعرض که به این مسیر و تغییر کار بری  ایل راه ها از بین رفتند و عشار مجبور هستند از حاشیه راه ها که بسیار خطرناک است حرکت کنند.ارسال شده در مورخه : شنبه، 25 خرداد ماه، 1398 توسط mir  پرینت

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب