باحضور نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفت

برگزاری چهارمین گردهمایی روسای امور عشایر شهرستان های کشور در كرمانشاه

چهارمین گردهمایی سراسری روسای امور عشایر شهرستان کشور با حضور آیت الله تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در كرمانشاه برگزار شد.

 

 

  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در این گردهمایی در سخنانی با اشاره به سبک زندگی اسلامی اظهار داشت: سبک زندگی اسلامی در زندگی عشایری وجود دارد.

آیت الله تقوی با اشاره به اینکه هر شيوه از زندگی یک ظاهر و یک باطنی دارد، بیان داشت: بعضی از زندگی ها ظاهر زیبا و فریبنده ای دارند به گونه ای که با همان نگاه اول انسان جذب آن می شود اما باطنی پوچ و بی محتوا دارد که زندگی غربی یک چنین سبکی است.

وی افزود: ظاهر سبک زندگی عشایر کار و تلاش و بیابان و کوه و دشت و دمن است که کاخی در آنجا نمی بینیم بلکه یک پارچه ای به نام سیاه چادر خانه عشایر است که همه زندگی آنان زیر این چادر است و لوله کشی آب و گاز و دکوراسیون آنچنانی که در زندگی شهری مي بينيم در زندگی عشایر وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: زندگی عشایری با تعامل با طبیعیت شکل می گیرد نه در تقابل و تهاجم و تسلط بر

طبیعت که این خصلتها مربوط به زندگی شهری و غربی است.

وی افزود: زندگی غربی و شهری یک زندگی زیاده خواه و افزون طلب است که همه چیز را برای خودش می خواهد اما زندگی عشایر یک زندگی مبتنی بر کار و تلاش و تولید است.

آیت الله تقوی با بیان اینکه زندگی عشایر یک زندگی تولیدی است، افزود: باید انجام کارهای علمی در تولیدات عشایر شکل بگیرد تا این تولیدات رونق بگیرد.

وی بیان داشت: زندگی عشایر پیوند مستحکم عشیره ای و عواطفی دارد و آرامش بر آن حاکم است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه یکی از خصلت های عشایر وطن دوستی آنان است، اظهار داشت: عشایر وابسته به این سرزمین هستند و در طول تاریخ مبارزات و فداکاری های عشایر را در مقابله با حمله بیگانگان شاهد بوده ایم.

وی درخصوص گردشگری عشایر نیز گفت: در گردشگری عشایر باید حرمت عشایر حفظ شود و گردشگران باید بعنوان دانش آموز از این زندگی درس ها بیاموزند.

آیت اله تقوی ابراز داشت: برگزاری چنین گردهمایی هایی فرصتی برای تبادل اطلاعات و تجربیات و هماهنگی بیشتر با سیاست ها و برنامه های کلی و همچنین شناخت اولویت ها و پرداختن به آن و همچنين ارزیابی کارهای انجام شده است.ارسال شده در مورخه : ، -78 فروردين ماه، -621 توسط mir  پرینت

مرتبط باموضوع :

 میلاد پیامبر اکرم (ص)  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 373 مشاهده
 جلسه هم اندیشی تعاونی های عشایری استان کرمانشاه  [ يكشنبه، 1 تير ماه، 1399 ] 35 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب